Нд, 21 Липня 2019, 10:14Вітаю Вас Гость | RSS
Дубенська СЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням іноземних мов
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні [153]
Шкільні заходи [97]
Випускникам [20]
Конкурси [33]
Результати конкурсів [7]
Вчителям [10]
Спорт [8]
Шкільне відео [21]
Форма входу
Наше відео
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Контакти
35604
Рівненська обл.
м.Дубно
вул.Митрополита Шептицького, 3
тел.: (03656) 2-22-56
e-mail: sznz5@ukr.net
Погода в Дубно
Погода в Дубно

Поради батькам


Чому дітей необхідно вкладати спати до 21:00? Цe мають знати уcі батьки!
 
 

Все своє дитинство ми чули від батьків та рідних фразу: «Дев’ята година. Дітям пора спати!»

Поступово звички змінюються, причому не тільки у дорослих, але і у дітей. Якщо раніше о 9 вечора ми вже лежали в ліжку, то сучасну дитину в цей час важко вмовити навіть одягти піжаму.

Дитина повинна лягати спати рано. І не треба ніяких виправдань! Це необхідно тому, що гормон росту починає вироблятися в четвертій стадії сну, тобто приблизно в 00:30 годин, якщо лягти рівно о 21:00. Якщо дитина лягає спати дуже пізно, у неї залишається менше часу на вироблення цього гормону, що серйозно впливає на її ріст.

До того ж, згідно з результатами експериментів в цій області, діти з правильним режимом сну більш сконцентровані на уроках і краще запам’ятовують матеріал. Ще один значний плюс у тому, що діти з режимом мають менший ризик розвитку хвoроби Aльцгeймера в дорослому стані, оскільки, за словами лікарів, є тільки дві речі, які уповільнюють цю хвoробу: сон і фізичні вправи.

Читайте також:  Тривога і гнів матері завжди забирають сили у дитини! Діти будуть хвoріти – поки кожна мама не усвідомить цe!

Стежити за звичками свого чада – завдання батьків. Ясна річ, що ви працюєте весь день і єдиний час, коли можна відпочити, припадає на вечір. Але не варто забувати, що діти переймають всі звички дорослих, тому в ваших інтересах простежити за режимом дитини. Адже це неодмінно позначиться на її майбутньому, як фізичному, так і псuхічному.

Як же перебудувати звички і навчити дитину лягати спати раніше?

Ситуацію потрібно змінювати докорінно, тобто не тільки переучувати дитину лягати раніше, а всім членам сім’ї слідувати цьому режиму. Адже якщо дитина чує голоси після відбою, бачить світло з-під щілинки дверей, то вона автоматично робить висновок, що ще неостаточний час відходу до сну.

Інше рішення – завести традицію читати дитині перед сном. Так вона буде розуміти: якщо мама або тато читають їй книжку, значить, скоро пора лягати спати.

Важливим фактором, який готує до сну, є тепле нічне освітлення в квартирі. На думку псuхологів, теплий жовтий колір розслабляє і допомагає приготуватися до переходу в світ снів.

Ще одна порада – відключати і прибирати всі свої гаджети на ніч.

Постійно включаючи і перевіряючи свої пристрої посеред ночі, ви показуєте поганий приклад дітям, які можуть повторювати ваші шкідливі звички.

Не варто забувати також про спорт. Діти, які тренуються по вечорах, засинають набагато швидше.

Не нехтуйте цими правилами. Звичка рано лягати в дитинстві дасть добрі плоди в майбутньому: з таких дітей сформуються впевнені, фізично і емоційно здорові дорослі люди.

А якщо раптом ваша дитина запитає, чому це так рано лягати спати, ви маєте круту відповідь – бо не виростеш!

Вірус цифрового слабоумства (всім батькам на замітку)

 
Сьогодні весь світ збожеволів на гаджетах: смартфонах, планшетах та іншій цифровій техніці. Разом з ними у світ проникає вірус цифрового слабоумства. І це не жарт, це діагноз. У 2007 році фахівці помітили, що з кожним роком все більше дітей — представників цифрового покоління страждають розладом уваги, втратою пам’яті, низьким рівнем самоконтролю, когнітивними порушеннями, пригніченістю і депресією.
Дослідження показують, що в мозку представників цифрового покоління спостерігаються зміни, схожі на ті, що з’являються після черепно-мозкової травми або на ранній стадії деменції — слабоумства, що розвивається в старечому віці. У це складно повірити, але середньостатистиний семирічний європеєць вже провів біля екранів більше року свого життя (по 24 години на добу), а 18-річний — більше чотирьох років!Хочеш сказати, що зараз зовсім інші діти?
Так, діти інші, але мозок у них такий же, що був у людини тисячу років тому, — 100 мільярдів нейронів, кожен з яких пов’язаний з десятьма тисячами собі подібних.Мозок потрібно розвивати і годувати. Всі наші думки, дії, рішення складних завдань і глибокі роздуми залишають слід у нашому мозку.«Ніщо не може замінити того, що діти отримують від власного, вільного і незалежного мислення, коли вони досліджують фізичний світ і стикаються з чимось новим», — стверджує британський професор психології Таня Бірон.Ти будеш шокований, але з 1970 року радіус активності дітей (простору навколо будинку, в якому діти вільно досліджують навколишній світ) скоротився на 90%!
Світ стиснувся до екрану смартфона. Діти забули і, що ще гірше, просто не знають, як це — бігати під дощем, пускати кораблики, лазити по деревах або просто розмовляти один з одним. Вони годинами сидять, уткнувшись в свій смартфон.
А адже їм необхідно розвивати свої м’язи, знати про ризики, які приготував для них світ, і просто взаємодіяти зі своїми друзями. «Дивно, як швидко сформувався зовсім новий тип середовища, де смак, нюх і дотик не стимулюються, де більшу частину часу ми сидимо біля екранів, а не гуляємо на свіжому повітрі і не проводимо час у розмовах віч-на-віч», — говорить Сьюзан Грінфілд. Нам, безперечно, є про що хвилюватися.Мозок формується, коли є зовнішні стимули і чим більше їх буде — тим краще для мозку.
Тому дуже важливо, щоб діти досліджували світ фізично, але не віртуально. Це потрібно зростаючому мозку, як і тисячу років тому. Також дитині потрібен здоровий і повноцінний сон. Але сучасні діти не здатні вийти з Інтернету і відірватися від комп’ютерних ігор.
Це сильно скорочує тривалість їх сну і веде до порушень. Яке може бути розвиток, коли ти втомлений і в тебе болить голова, а шкільні завдання ніяк не лізуть в голову?!Ти запитаєш, як цифрові технології можуть змінити мозок дитини? По-перше, кількість зовнішніх стимулів обмежується через одноманітного проведення часу в Інтернеті.
Дитина не отримує необхідного їй досвіду, щоб розвинути досить важливі ділянки мозку, які відповідають за співпереживання, самоконтроль, прийняття рішень… А те, що не працює, відмирає. Адже у людини, який перестав ходити, атрофуються ноги? Діти не звикли запам’ятовувати інформацію — їм простіше знайти її в пошукових системах. Ось тобі і проблеми з пам’яттю. Вони її зовсім не тренують.Думаєш, що діти стали набагато розумнішими завдяки Інтернету?
А чи знаєш ти, що нинішні одинадцятирічні виконують завдання на такому рівні, який демонстрували восьми – або дев’ятирічні діти 30 років тому. Дослідники відзначають, що однією з основних причин цього є життя у віртуальному світі. «Я побоююся, що цифрові технології инфантилизируют мозок, перетворюючи його на подобу мозку маленьких дітей, яких залучають тріскучі звуки і яскраве світло, які не можуть концентрувати увагу і живуть цим моментом», — говорить Сьюзан Грінфілд.Але ти ще можеш врятувати своїх дітей!
Досить просто обмежити час користування всілякими гаджетами. Ти будеш здивований, але Стів Джобс, гуру цифрової індустрії, саме так і робив. Його діти не користувалися айпадом взагалі, а інші гаджети їм заборонялося використовувати ночами і у вихідні дні.Кріс Андерсон, головний редактор американського журналу «Wired», один із засновників 3D Robotics, також обмежує своїх дітей у використанні гаджетів. Правило Андерсона — ніяких екранів і гаджетів в спальні!
«Я, як ніхто інший, бачу небезпеку надмірного захоплення Інтер нетом.
 
Я сам зіткнувся з цією проблемою і не хочу, щоб ці ж проблеми були у моїх дітей». Сини творця сервісів Blogger і Twitter можуть користуватися своїми планшетами та смартфонами не більше 1 години в день, а директор OutCast Agency, обмежує використання гаджетів у будинку 30 хвилин в день. Його молодші діти зовсім не мають гаджетів.Ось тобі і відповідь на питання «що робити?». Подбай про підростаюче покоління, пише джерело. Подумай, яке майбутнє їх чекає через 10-20 років, якщо вони сьогодні проводять півдня перед екранами своїх суперсучасних гаджетів.
 

УВАГА! «Суниця» для школярів. Батьки, будьте пильними, попередьте дітей, щоб нічого на брали у незнайомих!

http://pochekun.net/wp-content/uploads/2017/12/00.jpg

Декабрь 1, 2017 editor2

Підлітки в пошуках нових вражень та популярності серед кола однолітків вдаються до вживання сильних психотропних речовин – так званих “суничних льодяників”. Наркотичні дилери розповсюджують товар майже задарма, щоб викликати залежність школярів.

Новим модним трендом серед підлітків стають льодяники із вмістом наркотичної речовини, які спочатку можна отримати на перерві безкоштовно. “Суниця” створена спеціально для дітей із метою підсадити їх на наркоту.

“Перший наркотик дитині завжди дають безкоштовно. Попробувати. Це тільки приманка для того, щоб далі людина зрозуміла, що хоче це повторити. А наступний вже раз – за гроші”, – говорить Наталія Головцова, керівник організації “NARCONON”.

Школярі легко піддаються впливу, самі починають розповсюджувати наркотик між собою. Однак, наслідки дуже пагубні. Ціна за кайф – життя дитини. За словами Наталія Головцової через сильну дію психотропної речовини іноді людину вже неможливо врятувати. Єдиним виходом залишається дорога в психічну лікарню.

 

Как, на мой взгляд, достичь европейского уровня образования. Марк Беденко.

Наше образование за последние лет двадцать не ругал только ленивый. Однако воз и ныне там, значит, огромное количество людей в нашей стране это устраивает.

Вас не устраивает, но вы не знаете, что делать? Попробуем разобраться.

1. Общество – большой человек.

Для начала оставьте надежду, что в одиночку, то ли нанимая репетиторов, то ли разнося сумки по учителям, вы решите проблему. Главное в образовании - система знаний и ориентированный на постижение нового знания тип мышления. Его Вашим детям никакой репетитор не создаст. Системные результаты можно получить только после системных изменений.

Поэтому ищите неравнодушных людей, родителей и учителей, которые смогли бы сформулировать свои требования и донести их через телевидение, печать и всемирную паутину до остальных членов общества. Тем более, что в современных условиях, чтобы изменить образование, Вам не надо собирать всеукраинский Майдан. Вполне достаточно иметь инициативную группу в несколько сот человек в своём городе, чтобы к вам прислушались местные политики. Времена гречкосеев проходят (не прошли, а проходят), так что некоторые политики, движимые смесью патриотизма и карьерного интереса, встанут на Вашу сторону.

Понятно, что не в каждом городе или области неравнодушные родители и педагоги смогут навязать властям нужную повестку дня. Но если это случится хоть где-нибудь, другие административные единицы вынужденно подтянутся. Сделаете у себя – осчастливите всю Украину.

 

2. Два решающих шага.

 

Первый и самый важный шаг - внедрение принципа «деньги ходят за ребёнком». Он работает в большинстве стран мира. Суть проста. За каждым ребёнком государство закрепляет определённую сумму. На эти деньги и финансируются учебные заведения. Если ребёнок переходит из заведения в заведение, то деньги идут за ним.

Это приводит к тому, что самый заинтересованный в обучении ребёнка – его родитель – получает возможность экономически влиять на процесс обучения. А всевозможные любители порулить учителем и школой в целом такую возможность теряют.

Там, где будет инициативная группа из озабоченных родителей и учителей, которая сможет надавить на местных политиков и чиновников (перед выборами для этого самое время) – в образовании исчезнет огромное количество бесполезных и вредных вещей, снижая его качество.   В других местах право родителя потихоньку перейдёт к какому-нибудь чиновнику, который лучше Вас знает, как распорядиться Вашими деньгами. И всё останется по-прежнему.

            Второй шаг – оценка качества обучения не на основании ДПА с ЗНО, а на рекомендациях ЮНЕСКО. Ваши дети будут конкурировать на рынке труда с европейцами и китайцами – значит, и образование у них должно быть конкурентным по сравнению с ними. ЮНЕСКО регулярно проводит тестирования после начальной школы и после нашего 9 класса (системы тестирования TIMSS, PISA, PIRLS). Украина в этих тестированиях последнее время занимает такие места, что, как грустно констатировала одна умная чиновница: «За нами только Африка, и то не вся».

Так вот, Вы должны знать, какое место по этим критериям занимает Ваш ребёнок, Ваша школа, другие школы города и страна в целом. Тогда Вы будете знать, где учить своего ребёнка и какую власть Вам надо выбирать, в городе и стране.

Международное тестирование проходит нечасто, да и участвуют в них не все школы. Однако можно разработать тесты «под ЮНЕСКО» здесь и проводить тестирование в конце каждой четверти, оперативно корректируя процесс обучения. Стоить это будет недорого, спонсорских денег вполне хватит.

Я написал более 200 учебных пособий с оглядкой на это тестирование. Так что такие тесты могу написать. Знаю больше десятка методистов, которые тоже могут сделать такую работу. Другое дело, что нашему министерству, Академии пед. наук и всякого рода институтам повышения квалификации это было не надо. А для Вас и Вашей школы это насущная задача.

Я совсем не предлагаю отменить в стране ДПА с ЗНО – они решают свои частные задачи. Но тот, кто подготовится к международному тестированию, эти тесты тоже сдаст. А вот наоборот пока не получается.

 

3. Путь к успеху Вашего ребёнка.

 

Так получилось, что Ваши дети родились в бедной, по европейским меркам, стране. Дать им стартовый капитал, Вы, скорее всего, не сможете. А дать им качественное образование – в Ваших силах. Нужно только понимать, что для этого необходимы согласованные усилия заинтересованных людей, и эти усилия дисциплинированно осуществить.

Американські вчені визначили найкорисніші продукти для мозку

Американські вчені підкреслили, що інтелект потрібно розвивати, але для цього необхідно правильно харчуватися.
Найбільш корисним продуктом для мозку виявилася жирна риба. Вона містить величезну кількість кислоти омега- 3. Ця речовина провокує формування в мозку сірої речовини. Фахівці рекомендували вживати жирну рибу два рази на тиждень.
Трохи менш корисними виявилися молочні продукти. Речовини, що входять до їх складу, відмінно засвоюються клітинами, сприяючи поліпшенню обміну речовин. Це позитивно впливає на інтелект людини. Такий ефект підтвердили численні експерименти.
Бобові постачають організм вітаміном В і фолієвою кислотою. Вони не позначаються на показниках інтелекту, оскільки мають іншу функцію. Бобові сприяють поліпшенню пам'яті.
Томати містять антиоксидант лікопін, що пригнічує негативний вплив, який чиниться на мозок вільними радикалами. При цьому термічна обробка лише збільшує вміст лікопіну в томатах. Речовина очищає організм і оновлює клітини.

Якщо вашу дитину не добудитись.

Ми самі через раз пробуджуємось страшніші за грозову хмару. Самі на себе не схожі. То розхитатись ніяк не можемо, то спішимо підганяючи дітей. Суматоха по ранках найчастіше буває із-за того, що вечором пізно лягли спати, щось не доробили, не зібрали. Ранком розбудити легко того, хто вечором вчасно заснув, закінчивши спокійно всі свої справи. Будильник у кожного повинен бути свій - як у першокласника, так і у старшокласника, щоб діти привикали вставати самі. Допомагайте їм прокинутись. Кажуть, для цього потрібно кілька раз погладити сплячого долонею по чолу. Прослідкуйте, щоб дитина не заснула знову, і займіться своїми справами. Не старайтесь брати на себе всю відповідальність за підйом і збори. Діти повинні навчитись самі слідкувати за часом. Не підганяйте, не хвилюйтесь, не підстраховуйте, в іншому випадку підліток з радістю перекине всю турботу і відповідальність за запізнення на вас, відчувши, що ви дуже переживаєте. Ранок - час критичний. Будьте по ранках терпеливі, прощайте всім все без жалю.

Вивчення другої мови впливає на мозок, навіть якщо її довелося вчити у дорослому віці. Вчені з університету Единбурга виявили, що у людей покращуються навички читання, мови та розумові здібності загалом.

Батьківство – це процес забезпечення батьками необхідних умов для повноцінного розвитку, виховання та навчання дітей.
Усвідомлене батьківство – це взаємодія батьків (чи осіб, які їх замінюють) між собою, іншими членами сім'ї, включаючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного розвитку дитини на всіх етапах її життя.

 


СІМ БАТЬКІВСЬКИХ ЗАПОВІДЕЙ
1. Не вважайте дитину своєю власністю — вона Божа.
2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху.
З. Не очікуйте, що вона виросте саме такою, якою хочете ви, — допоможіть їй стати собою.
4. 3апам'ятайте: найголовніший ваш обов'язок — розуміти й втішати. Ви — не суддя, не приклад для наслідування, а людина, на грудях якої можна виплакатись і у п'ять, і в п'ятдесят років.
5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.
7. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.


РЕКОМЕНДУЄМО БАТЬКАМ
• Радійте вашому сину, дочці.
• Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорливим тоном.
• Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перебиваючи.
• Встановіть чітко визначені вимоги до дитини.
• У розмові з дитиною називайте якнайбільше предметів, їхніх ознак, дій з ними.
• Ваші пояснення повинні бути простими і зрозумілими.
• Говоріть чітко, ясно.
• Будьте терплячі.
• Спочатку запитуйте "Що", а потім "Навіщо і чому".
• Щодня читайте дитині й обговорюйте прочитане.
• Заохочуйте в дитині прагнення ставити запитання.
• Заохочуйте цікавість, допитливість і уяву вашої дитини.
• Частіше хваліть дитину.
• Заохочуйте ігри з іншими дітьми. Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження, про які вона могла б розповісти.
• Намагайтеся, щоб дитина разом із вами щось робила вдома.
• Збирайте платівки, касети, диски із записами улюблених пісеньок, віршів, казок та мультфільмів дитини: нехай вона слухає і дивиться їх знову і знову.
• Намагайтеся виявити цікавість до того, що їй подобається робити (колекціонувати, малювати та ін.)
• Регулярно водіть дитину в бібліотеку.
• Будьте прикладом для дитини: нехай вона бачить, яке задоволення ви одержуєте від читання газет, журналів, книг.
• Не втрачайте почуття гумору.
• Грайте з дитиною в різні ігри.
• Чимось займайтеся разом усією родиною.
• Допоможіть дитині вивчити її ім'я, прізвище, адресу.


НЕ РЕКОМЕНДУЄМО
• Не перебивайте дитину, не говоріть, що ви все зрозуміли, не відвертайтеся, поки дитина не закінчила розповідати, — іншими словами, не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.
• Не ставте занадто багато запитань.
• Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова.
• Не змушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона крутиться, втомилася, засмучена.
• Не вимагайте занадто багато — пройде чимало часу, перш ніж дитина привчиться самостійно прибирати за собою іграшки чи упорядковувати свою кімнату.
• Не слід постійно виправляти дитину, постійно повторюючи: "Не так, перероби".
• Не говоріть: "Ні, вона не червона", краще скажіть: "Вона синя".
• Не треба критикувати дитину віч-на-віч, тим більше не слід цього робити в присутності інших людей.
• Не треба встановлювати для дитини безліч правил: вона перестане звертати на них увагу.
• Не очікуйте від дитини розуміння:
усіх логічних правил;
усіх ваших почуттів;
абстрактних міркувань і пояснень.
• Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу кожної зміни в дитині вперед чи деякого регресу.
• Не порівнюйте дитину ні з якими іншими дітьми: ні з її братом (сестрою), ні із сусідами, ані з її приятелями чи родичами.
• Частіше радьтеся з фахівцями, іншими батьками, читайте книги з питань виховання

 

 

 


Чіпси гальмують розвиток дитини

 

 

Учені Брістольського університету (Велика Британія) виявили, що діти, які надмірно вживають чіпси, мають проблеми з розумовим розвитком.

Учені провели глибоке дослідження проблеми. Вони обстежували групу дітей, до якої були включені ті з них, хто у віці від 3 до 4 років практично щодня вживав чіпси. У таких дітей були відзначені порушення пам'яті, їх увага була розсіяна, а креативність опинилася на низькому рівні в порівнянні з однолітками, що не вживали чіпси в цьому віці. У таких дітей знижувалася успішність і спостерігалася проблемна поведінка в сім'ї і школі.

Аналіз показав, що причиною проблеми є надлишок насичених жирів, які містяться в цьому продукті. Вони перешкоджають вірній роботі дитячого мозку і його розвитку. Найтривожнішим є те, що наслідки надмірного вживання чіпсів у віці 3-4 років залишаються необоротними. Саме тому учені рекомендують до 4 років викреслити цей продукт з раціону дитини. Дослідження щодо дії чіпсів на організм дитини у старшому віці не дало подібних результатів.

18.09.2013

 

 Що потрібно і що не потрібно робити батькам під час шкільних канікул

 

 

Навчальне навантаження на сучасних школярів досить велике. Їх навчальний день не рідко перевищує за своєю тривалістю робочий день дорослих. Від того, як дитина відпочине в канікули, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні. Порада 1. Заздалегідь продумайте, як будуть організовані канікули вашої дитини. Порада 2. Прогулянки, ігри та спортивні заняття на свіжому повітрі – ось кращий відпочинок після шкільних занять. Ми часто недооцінюємо значення прогулянки для нормального росту та розвитку дітей. Тому в канікули у вашої дитини не повинно бути «рухового голодування». Порада 3. У канікули необхідно подбати і про безпеку дитини. У зимову пору року чимало хвилювань додає ожеледиця, а також настільки улюблені нашими дітьми катання на санках, лижах,...

 


 

  ДЕСЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

 

Поради американського психолога доктора Віктора Клайна


1. Не марнуйте часу дитини
У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Отже, подбайте, щоб життя дитини не було нудним, одноманітним, безрадісним. Створивши сприятливе середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку.
2. Формуйте самоповагу
Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час вибору друзів, у сім'ї. Висока самооцінка додає сміливості, впевненості, вміння ризикувати. Діти повинні усвідомлювати, що успіх і майбутній добробут залежать від них самих.
3. Навчіть дитину спілкуватися
Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до навколишніх, зовнішня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати правильне соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів), висока самооцінка, достатній запас слів, вміння підтримувати розмову.
4. Пильнуйте, щоб дитина не стала телеманом
Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, з часом у дитини можуть виникнути ускладнення під час спілкування. Телемани швидше реагують, але миттєва реакція, позбавлена осмисленості, не завжди корисна.
5. Виховуйте відповідальність, порядність
Потрібно не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має служити добра поведінка батьків.
6. Навчайте дитину шанувати сім'ю
Добрі стосунки, любов і повага до сім'ї, виховують краще за будь-які лекції.
7. Подбайте про гарне оточення
Якщо ви живете на соціально-психологічному смітнику, дітям важко буде вийти з нього. Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку людини. Тому уважно стежте, з ким дружать ваші діти, поцікавтесь репутацією школи, до якої вони ходять.
8. Будьте вимогливими
Діти з почуттям власної гідності, високою самооцінкою, вмінням робити щось краще за інших виховуються в сім'ях з високими вимогами, та не будьте занадто жорстокими.
9. Привчайте дитину до праці
Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий шлях дитини на успіх. Не слід сильно опікати своїх синів і дочок, нехай вони знають, що шлях до успіху нелегкий і тернистий.
10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі
Нехай вони все перепробують, нехай навчаться на власних помилках, звикають робити щось для інших. Якнайбільше слідкуйте за дітьми.

 


 

Поради батькам молодших школярів

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашніх прорахунків, особливо незначних, не вживайте образливих слів.
2. Не підганяйте, розраховуйте час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили - дитина в цьому не винна.
3. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: "Дивись, поводься гарно!", "Щоб не було зауважень!" тощо.
4. Забудьте вираз: "Чи був ти чемним?". Зустрічайте дитину спокійно, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після напруженого робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, це не забере багато часу.
5. Якщо дитина замкнулась, її щось турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.
6. Зауваження вихователя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.
7. У спілкуванні з дитиною не вживайте умовних речень: "Якщо ти будеш добре поводитись, то...".
8. Впродовж дня знайдіть (постарайтеся знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
9. У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Всі розбіжності щодо виховання дитини узгоджуйте без неї. Коли щось не вдається, порадьтеся з вихователем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
10. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось її турбує: головний біль, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.
11. Навіть діти 7-8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме напруження, допоможе спокійно заснути, відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий день, дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм добрим ставленням.

School 5 Life
Новий номер шкільної англомовної газети "School 5 Life"

Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
Архів записів